Ajalugu


Vanem netiraffas teab rääkida: oli 1996a. kevadtalv. Liinid ei lääginud, netielu oli palju rahulikum ja Eesti Hariduse Arvutiseerimise Projekt
Tiigrihüpe oli just, just välja kuulutatud. Jutukates ei liikunud ringi 5-6 klassi jõnglased ja ei läbustanud teadetetahvleid. Listides kirjutades peeti lugu netiketist, jne.

Ühesõnaga sellisel ilusal ajal leidsid listides omavahel suhtlevad inimesed, et võiks nagu kokku saada ja üks ühine üritus maha pidada. Leiti, et BBSude meestel/naistel on juba omad üritused ja ega siis netiraffas kehvem ole (selle kohapeal peaks märkima seda, et ee.kevadega ei tahetud BBÜritustele ära teha). Sellest ajast on sailunud ka yks ajalooline kiri listi

From:      JKL@regio.ee
To:       jututuba@kadri.ut.ee
Subject:    Happening
Date sent:   Sun, 10 Mar 1996 18:36:44


Kunagi toimusid/toimuvad fidoneti kokkutulekud vist?

Kas ei vo~iks midagi analoogset ka ka"esoleva klubilise yhenduse
puhul la"bi viia, pean silmas jutukate-listide rahvast? Igati tore
oleks ju!

Ja siis uuris üritise tulevane hing Jüri Ruut järgi palju huvilisi on asja läbiviimiseks ja leidis piisavalt huvitatuid (35). Kuna kellelgi teisel polnud parasjagu aega organiseerimistööga tegeleda, võttis Jüri asja enesepeale.

Kõigepealt tuli leida koht asja korraldamiseks. Nagu ürikud räägivad pakuti välja mitmeid kohti. Jäi aga maakivist veskitorn Viljandi lähedal Karula külas. Tegemist on alpinistide katsepolügooniga, sest veskimüüri on lisatud igasuguseid rudimente kinnihaaramiseks ja toetumiseks. Kuulutatigi välja aeg ja koht ja hakati rahvast registreerima. See viis selleni, et Viljandis elutseval netitegelasel Torchil tekkis püha plaan veskisse netiots sisse vedada, mis ka teoks sai. Seega oli ee.kevad.96 esimene netiraffa üritus püsiinternetiühendusega. Viimaks jõudis kätte 25.mai 1996a. kui sellesamase eelpoolnimetatud torni juurde hakkasid vurama igatmarki autod ja Tallinna maanteed pidi kõndisid netiinimesed, seljakotid seljas ja sihiks Karula. Kokku oli neid üle 80 inimese. ee.kevad.96 kuulutati avatuks ja torni heisati ee.kevade lipp. Esimene päev suurt midagi ei toimunud - kes istus termi taga ja kes oli väljas lõkke ääres. Teisel päeval alustati murumängudega: datadestruction ja veidi hiljem emaplaaditõuge. Esimene seisnes diskettide kividega loopimises ja teine vana XT emaplaadi kauguse peale heitmises. Samuti olid jututoad, teemaks infoühiskonda siirdumine mida juhatas Valdo Praust ja teine FIDO-t tutvustav jututuba mida juhtis Tarmo Mamers. Õhtul esines Suckbrain'i unplugged ja peale seda oli rave moodi üritus. Viimasel päeval oli jututuba mailinglistidest, nende olevikust ja tulevikust mida juhatas Jaak Laineste. Seejärel söödeti rahval kõhud täis ja üritus lõpetati. Kogu nende kolme päeva vältel kirjutati infot toimunust ka WWW serverisse.

Suvel meenutati aegajalt kokkusaades toimunut ja unistati ka ee.suvest, mis siiski ära jäi. Teine aktiviseerumine oli juba 2 nädalat peale BBSummerit kui arvati, et võiks ee.sygise korraldada, kuid enamus otsustas selle auru siiski raisata järgmise 97. aasta eekevade peale. Kokkuvõtteks niipalju: ee.kevad oli uute tuttavate leidmise koht, samuti nägi seal ka neid tegelasi reaalselt (IRL), kellega oli enne suheldud vaid jutukates, listides ja maili teel.